Strona internetowa – czy jest potrzebna mojej firmie?

Prowadzisz działalność od dawna, dopiero co założyłeś firmę, a może dopiero rozważasz możliwość rozpoczęcia własnego biznesu? Nie ważne. Odpowiedź na pytanie, czy Twojej firmie potrzebna jest strona internetowa jest oczywista i brzmi TAK, potrzebujesz strony internetowej.

Strona internetowa, choćby w formie prostej wizytówki jest standardem dzisiejszego biznesu. Nie ważne w jakiej branży funkcjonujesz. Gwarantuję, że zarówno Twoi obecni, jak i potencjalni klienci w pewnym momencie będą próbowali znaleźć stronę internetową Twojej firmy. Posiadanie strony internetowej to na chwilę obecną coś tak oczywistego, jak posiadanie firmowego numeru telefonu. Posiadanie własnej strony internetowej już nie budzi niczyjego zaskoczenia, ale już jej brak zdecydowanie wzbudza niemiłe zdziwienie.

Jaka strona internetowa jest mi potrzebna

Być może działasz w swojej branży od lat. Osobiście nie jesteś fanem komputerów, ani surfowania po Internecie i uważasz, że własna strona internetowa to niepotrzebny wymysł. To błąd.

Strona wizytówka?

Nie oceniaj swoich klientów przez pryzmat własnych zainteresowań. Jeżeli do tej pory bez problemu funkcjonowałeś bez własnej strony www, to może to oznaczać jedynie tyle, że na chwilę obecną Twojej firmie wystarczy posiadanie nieskomplikowanej strony wizytówki.

Koszt stworzenia i utrzymania takiej strony jest niewielki, natomiast wzrost renomy firmy bezcenny. Co klient odnajdzie na stronie wizytówce? Przede wszystkim to, co znalazłby na standardowej papierowej wizytówce, a więc twoje dane, numer telefonu i podstawowe informacje o Twojej ofercie. Oczywiście strona internetowa, nawet w formie najprostszej wizytówki daje nam dużo większe pole do popisu niż papierowa wizytówka.

Co znajdziemy na stronie wizytówce?

Tworząc dla naszych klientów taką stronę internetową zachęcamy, aby zamieścić na niej swoje pełne dane, numery telefonu, adres e-mail, adres wraz ze wskazówkami dojazdu, krótki opis firmy (nie obawiaj się, nie musisz być pisarzem – kilka zdań o tym, czym się zajmujesz wystarczy). Jak widzisz, strona wizytówka to po prostu adres pod którym Twoi obecni i przyszli klienci w prosty i sprawny sposób odnajdą podstawowe dane o Twojej firmie.

Firmowa strona internetowa lub sklep internetowy?

Strona wizytówka to dla Ciebie trochę za mało? Chciałbyś na przykład zamieścić na stronie internetowej galerię zdjęć lub formularz kontaktowy? Planujesz zaprezentować klientom swoją ofertę w sposób bardziej szczegółowy, a może planujesz pójść jeszcze krok dalej i rozpocząć prowadzenie sklepu internetowego? Jeśli tak, to znaczy że nikt nie musi przekonywać Cię, że strona internetowa jest potrzebna Twojej firmie i nie do Ciebie kierowaliśmy ten wpis.

Niezależnie od tego czy chciałbyś stworzyć sklep internetowy, czy też mniej lub bardziej złożoną stronę internetową skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać produkt adekwatny do Twoich potrzeb.

Opracowanie: zespół Sevisoft